O nas

Poznaj nasz zespół

Szkoła Rytmu Ethnica-Art powstała w lipcu 2009 roku aby propagować grę na wspaniałych instrumentach jakimi są bębny djembe i basowe bębny dundun.

Szkoła ukierunkowana jest przede wszystkim na naukę i propagowanie rytmów, tańców i obyczajów z wiosek regionu Gberedou w Gwinei. W tym celu regularnie co roku zapraszany jest mistrz djembe Mansa Camio z rodziną. Uczestnicy zajęć poznają też rytmy z innych części Gwinei, Senegalu i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Ethnica-Art oprócz prowadzenia warsztatów w całej Polsce i zajęć cyklicznych w miastach woj. opolskiego i śląskiego, aby propagować bębny djembe na każdym możliwym szczeblu organizuje:

  • Warsztaty tańca afrykańskiego.
  • Zajęcia rytmiczne i umuzykalniające dla dzieci.
  • Event Shows dla firm. Imprezy integracyjne.
  • Bębnogracje – relaksacyjne spotkania z bębnami i innymi instrumentami etnicznymi.
  • Ogólnopolskie Dni Djembe – w całej Polsce w październiku darmowe warsztaty gry na djembe.
  • Szkolenia dla instruktorów gry na bębnach djembe.
  • Koncerty i pokazy muzyczno-taneczn.
  • Pomoc w zakupie i serwisowaniu bębnów djembe i dun-dun oraz bougarabou.

Instruktorzy

Poznajcie instruktorów Szkoły Rytmu Ethnica-Art. Wszyscy przekazują na swoich zajęciach rzetelną wiedzę i umiejętności wedłóg programu szkoleniowego Szkoły Rytmów Ethnica-Art, każdy z nich ma jednak swoją własną oryginalną osobowość przez co ich zajęcia są niepowtarzalne.

Janusz Czarnecki

Założyciel Ethnica-Art - miłośnik muzyki i kultury zachodnio-afrykańskiej, dla którego zamiłowanie do rytmu stało się sposobem na życie. Od 2007 roku szlifuje swoje umiejętności u wielu nauczycieli w Afryce i Europie zdając sobie sprawę, że wiedza w tym temacie to "studnia bez dna". Jest certyfikowanym instruktorem Metodyki Strategicznej Polistymulacji MSP. Prowadzi warsztaty djembe i dundun w całej Polsce. Szkolenia dla instruktorów gry oraz zajęcia cykliczne w wielu miastach woj. opolskiego i śląskiego

Alicja Kokot

Nasza najbardziej utalentowana tancerka Afro. Zaczynała swoje nauki od bębnów djembe i dundun w 2009 roku w szkole Ethnica-Art. Dwa lata później stawiała już swoje pierwsze taneczne kroki, mimo to nie odłożyła bębnów całkowicie na bok. Po za cyklicznymi zajęciami gry uczęszczała na warsztaty z Wojtkiem Pęczkiem, Maximem Piazą, Mariuszem Raźnym, Pavlem Novakiem, Gasparem Conde, Seckou Keitą, Mansą Camio. Od 2011 roku to afro dance jest dla niej na pierwszym miejscu. Szkolili ją wyśmienici instruktorzy tańca: Aneta Szlacheta, Viola Wojciechowska, Norah McGettigan, Fanta Konate, Bouba Diakite, Andy Camara, Diaka Bijou Camara, Mohamed Dabo, Aboubacar Sylla, Aminata Touré, Fatoumata Yansané, Oumar Ouattara, Fadima Konate, Italo Sylla, Sitan i Abdoulaye Camara. Jest główną prowadzącą tancerki zespołu Ethno Drums.

Wioletta Piątek

Od 2013 roku gra na bębnach djembe a od 2016 także na bębnach dundun. Regularnie uczestniczy we wszystkich szkoleniach dla instruktorów djembe oraz warsztatach z Mansa Camio w Polsce. Od 2017 roku prowadzi zajęcia w swoim mieście rodzinnym na śląsku – Rybniku.

Paweł Warunek

Przygodę z bębnami rozpoczął w Szkole Rytmu Ethnica-Art w 2014 roku. Przez ten czas uczestniczył w wielu warsztatach między innymi prowadzonymi przez Mansa Camio oraz Famoudou Konate. Ukończył kursy instruktorskie prowadzone przez Janusza Czarneckiego. Jego samodzielnym debiutem w prowadzeniu zajęć były warsztaty zorganizowane w ramach II Ogólnopolskich Dni Djembe w 2016 roku. Od tej pory regularnie prowadzi zajęcia dla grupy początkującej w Opolu.

Artur Długosz

Zaczynał w 2009 od bębnów djembe ale już pół roku później pokochał bębny basowe dundun i to uczucie rośnie z każdym uderzeniem w membranę oraz nowo poznanym rytmem. Od samego początku istnienia zespołu Ethno Drums jest jego głównym dundunfolow. Oczywiście szlifuje swoje umiejętności także na djembe. Brał udział w warsztatach pod okiem takich nauczycieli jak Gaspard Conde, Mahomed Sylla, Mansa Camio, Pavel Novak, Wojtek Pęczek, Louis Cesar Ewande i Janusz Czarnecki. Ukończył kursy instruktorskie prowadzone przez Janusza Czarneckiego i Wojtka Pęczka. Od 2018r prowadzi grupę początkującą djembe i dundun w Dobrzeniu Wielkim. 

Zaufali nam

Ośrodki i instytucje kulturalne

W Katowicach, Dobrzeniu Wielkim, Gogolinie, Namysłowie, Wieluniu, Wieruszowie, Paczkowie, Nowym Targu, Ziębicach, Ząbkowicach Śląskich, Kędzierzynie-Koźlu, Prószkowie, Komprachcicach, Głogówku, Ozimku, Strzelcach Opolskich, Byczynie, Łubnianach, Tarnowie Opolskim, Ziębicach, Kamieniu Ząbkowickim, Studenckie Centrum Kultury w Opolu, MDK w Opolu, Muzeum "Pałac Schona" w Sosnowcu.

Firmy i Ośrodki

Orange Polska, ING Bank Śląski, Telekomunikacja Polska, Nutricia Polska, AAM Poland, Opol-Art, WiK Opole, BPR Consulting, Lellek Opole, Drumfest. Event &Travel Adventure. Estera Biesiada. Profil, Sindruk. - Sowarzyszenia i fundacje: Stow. Przyrodniczo-Kulturowe Panorama Wierzbia, Stow. Na rzecz autyzmu w Kup, Stow. "Wiosna" z Krakowa, Stow. Miłośników Chruściny, Stow. Ludzi Twórczych "Galeria" w Pokrzywnej, Otmuchowskie Stow. Edukacyjno-Technologiczne. Europejskie Stow. Promocji Aktywności Ruchowej ESPAR +50, Fundacja Dom Rodzinnej rehabilitacji w Opolu, Fundacja "Horyzont" w Opolu, Fundacja "Przestrzeń" w Zawadzkiem, Fundacja Ronalda S. Laudera w Warszawie. Agencja Reklamowa New Vision. Klub Sportowy Gwardia Opole. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach, Ośrodek Terapii Solnej "Remedium", Pracownia Jogi i działań twórczych w Rybniku, MCOP w Opolu,

Urzędy Miasta i Gmin

w Opolu, Nowym Sączu, Gliwicach, Raszowej, Dobrzeniu Wielkim.

Szkoły, uczelnie i inne instytucje państwowe wychowawczo-edukacyjne

PSP w Jełowej, Kędzierzynie-Koźlu, Czarnowąsach. PSP i Gimnazjum w Kup, w Dobrzeniu Wielkim, w Chróścinie, Zespół Szkół Publicznych w Rydułtowej Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu, w Słupi, w Strzelcach Opolskich. MODN w Opolu, DPS w Czarnowąsach. Uniwersytet Opolski, Zakład Karny w Opolu, Przedszkola: w Świerklach, Kup, Częstochowie, Opolu i w Lewinie Brzeskim.

Prywatne szkoły  tańca

Blowdance, Salsa Loca, Salsa Fuerte, Royal Dance Center, Maestro, Focus, Hip-Hop Buda, Uniwersytet dziecięcy Unikids w Namysłowie, Dzierżoniowie i w Brzegu.TEB Edukacja w Opolu, Szkoła Muzyczna Yamaha w Opolu.

Kluby Muzyczne

Eliksir, Drake Club, Zebra, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Piekarnia, Wyjście Awaryjne,