Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Po raz czwarty Mistrz z Gwinei Mansa Camio z rodziną odwiedzą nasz kraj, abyśmy mieli okazję poznać korzenie gry na bębnach djembe i dun-dun oraz pieśni etniczne z plemienia Malinke w wiosce Baro w środkowo wschodniej Gwinei (region Gberedou). Wraz z Mansą przyjedzie, jak zawsze, jego syn Abdoulaye Camara, po raz drugi odwiedzi nas jego najmłodszy syn Ibrahim Laye. Dodatkowo przyjedzie jego córka oraz syn, których imion jeszcze nie podam ponieważ wciąż czekają na wizy. W tym roku warsztatów będzie nieco mniej niż zazwyczaj. Więcej będzie pokazów w szkołach i domach kultury aby najmłodszym zaszczepić miłość do djembe i chęć odkrywania afrykańskiej kultury. 

 


Nowością tym razem będzie sobotni wieczór poświęcony rytmom Kassa, czyli projekcja filmu z pracy na roli. Poznacie wszystkie rytmy i kolejność ich grania w czasie świąt Kassa i Senessunia, które też zostaną odegrane przez zespół na żywo. Występ i prelekcja będą dopełnione opowiadaniem Mansy o tym szczególnym święcie. Wszystko będzie tłumaczone na j.polski przez Pavla Nowaka z czeskiego zespołu Camara.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Mansa Camio Camara jest szamanem i największym mistrzem tradycyjnego wiejskiego stylu gry na djembe i bębnach dun-dun. Gra na nich od 4 roku życia. Jego celem jest zachowanie a także szerzenie tradycyjnej kultury ludu Malinke.

Od 1994 roku regularnie jeździ do Europy, gdzie naucza i koncertuje. Jest założycielem rodzinnej grupy perkusyjnej Sofoli, która gra na miejscowych uroczystościach a także na europejskich festiwalach muzyki świata. Wydali już siedem albumów muzycznych.
Aby poznać bliżej Mistrza Mansa Camio zobaczcie film „Foli”(mało kto nie widział ;): http://www.youtube.com/watch?v=lVPLIuBy9CY
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Na warsztatach, nauczycie się grać rytm na bębnach dun-dun, frazy akompaniamentu jak i solo do danego rytmu, ale również, co najbardziej sobie cenię u Mansy Camio, będą tłumaczone informacje o tradycji bębnów i rytmów Malinke, jakich nie zdobędziecie nigdzie indziej. Z języka Malinke wszystko tłumaczone będzie na język Polski.

Grupę POCZĄTKUJĄCĄ polecam osobom, które grają muzykę zachodnio afrykańską co najmniej od roku, chyba że ktoś gra nieco krócej, ale ma odpowiednie przygotowanie i lubi wyzwania;) Z pewnością osoby bardziej zaawansowane też nie będą się na niej nudzić.

Grupa ŚREDNIO-ZAAWANSOWANA, przeznaczona jest dla osób, które dobrze czują się w repertuarze tradycyjnych rytmów ludu Malinke.

Jak zawsze będzie wystawione stoisko z artykułami z Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej. Bębny, skóry, dzwonki, ubrania, płyty cd, grzechotki, biżuteria itp itd.

Wydarzenie na facebooku gdzie jest więcej informacji https://www.facebook.com/events/470386463362558/?active_tab=about 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Data:
23-25. 02.2018

Miejsce warsztatów:
Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim, ul.Namysłowska 20

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

-----------PLAN POKAZÓW MUZYCZNO-TANECZNYCH-------------

piątek 23.02.2018

godz 12.30 - 13.30  PSP Jełowa woj opolskie
godz 19.00-21.00 Centrum Kultury Ziębice woj. opolskie


sobota 24.02,2018 

godz 12.00 -13.30 PCK Strzelce Opolskie woj. opolskie
godz 20.00- 22.00 GOK Dobrzeń Wielki woj. opolskie

---------------- PLAN WARSZTATÓW --------------------

Sobota 24.02.2018

15.00 – 18.00
Warsztaty djembe/dun-dun dla średnio-zaawansowanych

20.00-22.00 projekcja/koncert
po 22.00 jam session

Niedziela 25.02.2018


10.00 - 13.00 Warsztaty djembe/dun-dun grupa początkująca
14.30 - 17.30 Warsztaty djembe/dun-dun średnio-zaawansowana


///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Nocleg (darmowy) dla uczestników jest zorganizowany na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby mailowo. Zapewniamy koedukacyjne natryski, apartamenty wieloosobowe i wygodne materace, natomiast poduszki i okrycie (śpiwór, koc) uczestnicy muszą przytaskać sobie sami.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Dojazd do Dobrzenia Wielkiego z Opola w kierunku Namysłowa (na północ z Opola).
Dojazd autobusem https://www.e-podroznik.pl/public/searchingResultsVW.do?startCity=Opole&forward=url&tabToken=e1ffa178a8febfca3a89d26b01493106&toV=c%7C52993&endCity=Dobrzeń+Wielki&fromV=c%7C56959&tseVw=regularP


Informacje i zapisy:
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Rezerwacje miejsc:

Proszę przesłać do mnie maila z następującymi informacjami:
- dowód wpłaty
- informacja kto i na które warsztaty się zapisuje
- czy z darmowym noclegiem

- czy potrzebuje djembe lub dundun (cennik poniżej)
- numer telefonu.

Numer NOWEGO konta i dane znajdują się na stronie w kontaktach www.ethnica-art.pl

W tytule proszę wpisać tylko imię i nazwisko osoby zapisującej się na warsztaty, natomiast po wpłacie proszę o potwierdzenie według powyższej instrukcji

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

----------- CENY KARNETÓW ZA WARSZTATY ----------

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

KARNETY

----------------------------------------------------------------------------------------
1. karnet FULL - 9 godz + koncert

cena do 09.02 220 zł
cena po 09.02 290 zł


2. karnet 6 godz + koncert

cena do 09.02 170 zł
cena po 09.02 210 zł


3. karnet 3 godz + koncert

cena do 09.02 100 zł
cena po 09.02 140 zł

4.sam koncert (prelekcja i występ)

cena do 09.02 30 zł
cena po 09.02 50 zł

5. Wypożyczenie bębna jeden lub dwa dni:

djembe 10zł
dundun 10zł

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Warunki uczestnictwa w warsztatach:

Niniejsze warunki uczestnictwa dotyczą warsztatów zatytułowanych "Mansa Camio w Polsce". Organizatorem są Szkoła Rytmów Afrykańskich - Ethnica-Art oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

1. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest imienne zgłoszenie mailowe i uiszczenie opłaty za wybraną formę karnetu na konto Organizatora podane powyżej, zgodnie z obowiązującą dla danego terminu tabelą cen.
2. Organizator nie wysyła potwierdzenia zaksięgowania wpłaty na koncie. W razie potrzeby wystawienia faktury, prosimy zgłosić to najpóźniej w terminie 14 dni od wpłaty.
3. Organizator nie zwraca pieniędzy za opłacone rezerwacje. Nieobecność na zajęciach lub imprezach towarzyszących nie upoważnia do zwrotu wpłaconych pieniędzy. W razie niemożności osobistego wykorzystania zakupionego karnetu można przekazać go innej osobie, prosimy jednak o poinformowanie Organizatora o zmianie.
4. Po dokonaniu rezerwacji miejsca, czyli wykupieniu karnetu nie będzie można dokonywać zwrotów. Prosimy o rozważny zakup. Karnety można odsprzedawać osobom trzecim, po potwierdzeniu zmian danych uczestnika Imprezy u Organizatora
5. Liczba miejsc na warsztatach w grupie początkującej do 35 osób. W grupie średnio-zaawansowanej 30 osób. W grupie zaawansowanej jest ograniczona do 20 osób.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w grafiku zajęć, starając się jednak aby zachować podobny standard wydarzenia. Prosimy o regularne sprawdzanie aktualnych informacji na stronie www.ethnica-art.pl oraz na profilu Ethnica-Art na portalu społecznościowym Facebook.
7. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów z powodów nagłych wypadków lub choroby instruktorów prowadzących warsztaty lub zmiany w tym wypadku terminu warsztatów. W przypadków w/w okoliczności Organizator jest zobowiązany zwrócić wpłacone pieniądze.
8. Filmowanie i fotografowanie podczas warsztatów i imprez towarzyszących jest dozwolone za zgodą Organizatora o ile nie przeszkadza to innym uczestnikom.
9. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem Warunków Uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora na potrzeby organizacji warsztatów zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101 poz. 926.
10. Wchodząc na salę, użytkownik wyraża zgodę na włączenie jego wizerunku do zdjęć i nagrań wideo dokonanych podczas imprezy oraz ich późniejszego wykorzystania w galerii i filmach promocyjnych umieszczonych na stronach internetowych Ethnica-Art i Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.
11. Niestosowne zachowanie na warsztatach lub na sobotnim koncercie/projekcji a także niestosowanie się do niniejszych Warunków Uczestnictwa może skutkować wyproszeniem Uczestnika z zajęć / imprezy bez zwrotu poniesionych kosztów.
12. Nocleg dla uczestników jest zorganizowany na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Organizator zapewnia natryski, toalety, pomieszczenie noclegowe i materace, natomiast poduszki i okrycie (śpiwór, koc) pozostają zakresie własnym uczestników.
13. Na terenie miejsca warsztatów i noclegu czyli Gminnego Ośrodka Kultury zabronione jest spożywanie alkoholu i palenie tytoniu.

Reklamy